O autorach

Hey, let's blog, they said. It will be fun, they said.

Studenci filmoznawstwa i wiedzy o nowych mediach dostali bojowe zadanie: będą pisać bloga! Od tej pory nic nie było już takie samo. Pytania o to, jak dobrze wypaść i jak zainteresować Czytelników swoimi wpisami, towarzyszą twórcom przez cały czas. Wszak temat mediów to dziedzina rozległa, która porusza treści zarówno fascynujące, jak i powodujące nagłą senność.


Mediatyw to próba skupienia się na tych pierwszych. 

Mediatyw to pysznia.*
 
*pysznia – doskonałe zespolenie zalet desygnatu


Autorzy


Kamil

Na pytanie „Co lubi Kamil?” większość jego znajomych zgodnie odpowiada – „Meryl Streep”. Prawdą jest to niepodważalną, chociaż jego zainteresowania znacznie wykraczają poza Merylologię. Kamil uwielbia klasyczne kino amerykańskie, hollywoodzkie diwy, festiwale filmowe i w zasadzie wszystko, co się z wiąże z kinematografią. W wolnych chwilach, poza rozkoszowaniem się klasyką kina, zajmuje się fotografią. Teraz, nowy kierunek studiów wymógł na nim zainteresowanie mediami. Co z tego wyniknie? Czy Kamil spojrzy im prosto w oczy? Zrozumie, opisze i zanalizuje?Karolina Nieckałke

W jej kartotece czytamy, iż miała zostać archeologiem, pisarką, psychiatrą, korespondentem wojennym, aktorką, a nawet herpetologiem (tak naprawdę boi się gadów - po prostu nazwa dobrze brzmiała i zajmował się tym Wujcio Monty z „Serii Niefortunnych Zdarzeń”). Wylądowała na UJ jako przyszły filmoznawca. Zdając sobie sprawę z przyszłościowych perspektyw, jakie daje ten kierunek, na pytanie, co zamierza robić w przyszłości, odpowiada: „Jeszcze mnie zapamiętacie”. Amatorka filmów, których [jeszcze] nie obejrzała i podróży, których [jeszcze] nie odbyła. Podobno zdarza jej się wyglądać jak z Dolana, z czego bardzo się cieszy i czym lubi się chwalić. Autorka bloga www.kinemwoko.blogspot.comKarolina vol 2 (P.)

Cudowne dziecko czasów współczesnych, w których człowiek jest zagubiony i wiecznie nieszczęśliwy. Mimo permanentnej depresji odznacza się wyjątkową pogodą ducha i poczuciem humoru (przy tym ostatnim powinno być all rights reserved, bo przeważnie to co ją śmieszy, śmieszy tylko ją). Po kilku latach skupiania się na aktorstwie doszła do wniosku, że życie jest zbyt ciekawe i skomplikowane, aby oddawać się tylko jednej pasji. Tak też trafiła na ten cudowny kierunek, który usilnie próbuje połączyć z milionem innych równie interesujących rzeczy (spanie i obżeranie się czekoladą to jedne z jej ulubionych zainteresowań).Karolina vol 3 (Ż.)

Ma stanowczo za dużo wolnego czasu i stanowczo za dużo pomysłów. Zajmuje się naraz pisaniem, rysowaniem, fotografią, amatorskimi filmami, co nieco aktorstwem i mnogością innych bezsensownych rzeczy. Od dwudziestu lat siedzi w Krakowie i, nie biorąc pod uwagę wakacji, wcale nie chce jej się ruszać stąd pupci. Jej główną perspektywą na przyszłość jest czekanie na wynalezienie maszyny czasu i przeprowadzka do dziewiętnastowiecznej Wielkiej Brytanii. Nie ogarnia kultowych i znanych filmów i głupio się uśmiecha (patrz zdjęcie powyżej), kiedy udaje, że wie o co chodzi. Oskar

Pasjonat muzyki filmowej i fan Kina Nowej Przygody, wierny kompan Lary Croft. Złośliwi (czyt. Kamil) wypominają mu braki w żelaznej klasyce filmu, które sukcesywnie stara się nadrabiać. Całe szczęście księżniczka Leia potwierdza, że nie jest za niski jak na szturmowca, więc... chyba nie jest z nim aż tak źle.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz